- Finish: White
- Dimensions (WxDxH): 434x600x730mm
- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland & Republic of Ireland please call us for details
- Accepts both A4 and foolscap documents
- Provides both storage and additional workspace
- Desk high pedestal
<
>
5 Star Desk High Pedestal 600mm White KF79828
10 Stock Available
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Material | Wood |
| Drawer Style | Bow Handles |
| Dimensions (WxDxH) | 434x600x730mm |
| Number Of Drawers | 3 Drawer |
| Pedestal Colour | White |
| Lockable | Yes |
| Height | Desk High |
| Manufacturer | TC Group |
| Weight | 20kg |
| Width | 434mm |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Style | Free Standing |
| Standards | BS:527-2-2002 / BS:12521:2009 |
Product Information
| Brand | Serrion |
| Type | Pedestals |
Description
This Serrion Desk High Pedestal fits conveniently next to your desk, offering both storage and additional workspace. The pedestal accommodates both A4 and foolscap files, and provides further drawer space for stationery and other supplies. Finished in white, the pedestal measures W434 x D600 x H730mm.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
