- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Ireland (please call us for details)
- Dimensions (WxDxH): 434x600x730mm
- Colour: Beech
- Accepts both A4 and foolscap documents
- Provides both storage and additional workspace
- Desk high pedestal
<
>
5 Star Modara 18mm Desk High 3 Drawer Pedestal 434x600x730mm Beech KF74110
19 Stock Available
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | Beech |
| Material | Wood |
| Dimensions (WxDxH) | 434x600x730mm |
| Drawer Style | Bow Handles |
| Pedestal Colour | Beech |
| Number Of Drawers | 3 Drawer |
| Manufacturer | TC Group |
| Lockable | Yes |
| Height | Desk High Pedestal |
| Weight | 20kg |
| Width | 434mm |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Style | Free Standing |
| Standards | BS:527-2-2002 / BS:12521:2009 |
Product Information
| Brand | Serrion |
| Type | Pedestals |
Description
This 5 Star Desk High Pedestal fits conveniently next to your desk, offering both storage and additional workspace. The pedestal accommodates both A4 and foolscap files, and provides further drawer space for stationery and other supplies. The pedestal measures 434x600x730mm.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
