- 5-year guarantee
- Finish: Dark Walnut
- Dimensions: W435 x D565 x H700mm
- Premium under-desk pedestal
- 3 drawers with silver handles
- Premium wood finishes with chrome detailing
- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland & Republic of Ireland please call us for details
<
>
Avior Executive Under Desk Pedestal 435x565x700mm Dark Walnut KF90612
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | Walnut |
| Material | Wood |
| Dimensions (WxDxH) | 435x565x700mm |
| Country of Origin | Turkey |
| For Use With | Regent Desking |
| Drawer Style | Bow Handles |
| Number Of Drawers | 3 Drawer |
| Pedestal Colour | Dark Walnut |
| Height | Under Desk |
| Made To Order | No |
| Lockable | Yes |
| Manufacturer | VOW |
| Style | Free Standing |
| Standards | BS:527-2-2002 / BS:12521:2009 |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Width | 435mm |
| Weight | 33.8kg |
Product Information
| Brand | Avior |
| Type | Pedestals |
Description
This under-desk pedestal has three drawers and silver handles.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
