- Page yield: up to 1,200
- Colour: Magenta
- For DCP-J4120DW, MFC-J4420DW, MFC-J4620DW, MFC-J4625DW, MFC-J5320DW, MFC-J5620DW, MFC-J5625DW and MFC-J5720DW
- High yield
- Original Brother inkjet cartridge
<
>
Brother LC225XLM Inkjet Cartridge High Yield Magenta LC225XLM
7 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Magenta |
| Type | Original |
| Printing colours | Magenta |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | Brother MFC-J4420DW, MFC-J4625DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink page yield | 1200 pages |
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 24 mm |
| Depth | 92 mm |
| Height | 117 mm |
| Weight | 40 g |
| Package weight | 73 g |
| Package type | Blister |
| Page yield footnote | ISO / IEC 24711 |
| Paper dimensions | A4 |
| Pallet gross height | 15 cm |
| Products per pallet | 3000 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 204 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
