Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | DCP-8040, DCP-8040LT, DCP-8045D, DCP-8045DN, HL-5130, HL-5140LT, HL-5140, HL-5150DLT, HL-5150D, HL-5170DNLT, HL-5170DN, MFC-8440LT, MFC-8840D, MFC-8840DN, MFC-8220 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 6700 pages |
| Country of origin | China |
| Width | 150 mm |
| Depth | 123 mm |
| Height | 355 mm |
| Weight | 718 g |
| Package weight | 1.18 kg |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 66 pc(s) |
| Layers per pallet | 11 pc(s) |
| Products per pallet | 198 pc(s) |
| Pallet gross height | 17.6 cm |
| Pallet gross weight | 234.5 kg |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
