Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | DCP-9055CDN, DCP-9270CDN, HL-4140CN, HL-4150CDN, HL-4570CDW, HL-4570CDWT, MFC-9460CDN, MFC-9465CDN, MFC-9970CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 4000 pages |
| Country of origin | China |
| Width | 166 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 340 mm |
| Weight | 494 g |
| Package weight | 887 g |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 144 pc(s) |
| Pallet gross height | 17.4 cm |
| Pallet gross weight | 141.8 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
