Also Consider
-
Product Code: BA7716778 Stock Available
-
Product Code: BA7716556 Stock Available
-
Product Code: BA75565272 Stock Available
-
Product Code: BA735021 Stock Available
-
Product Code: BA735079 Stock Available
-
Product Code: ES11354115 Stock Available
-
Product Code: KF3527712 Stock Available
-
Product Code: A4WCB80G30 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Yellow |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | HL-L8260CDW, HL-L8360CDW, DCP-L8410CDW, MFC-L8690CDW, MFC-L8900CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 4000 pages |
| Approximate page yield (colour/CMY, ISO/IEC 19798) | 4000 pages |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Width | 183 mm |
| Depth | 140 mm |
| Height | 343 mm |
| Weight | 482 g |
| Package weight | 876 g |
| Package type | Box |
| Print technology | Laser printing |
| Certification | ISO/IEC 19798 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Products per pallet | 120 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.8 cm |
| Pallet gross weight | 122.4 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Sustainability
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
