- Colour: Cyan
- Page yield: up to 130
- Compatible with: Epson Expression Home XP-2100, XP-2105, XP-2150, XP-2155, XP-3100, XP-3105, XP-3150, XP-3155, XP-4100, XP-4105, XP-4150, XP-4155; WorkForce WF-2810DWF, WF-2820DWF, WF-2830DWF, WF-2835DWF, WF-2840DWF, WF-2845DWF, WF-2850DWF, WF-2870DWF
- Standard yield
- Inkjet
<
>
Epson 603 Starfish Ink Cartridge Cyan C13T03U24010
22 Stock Available
Also Consider
Product Details
General Information
| Colour | Cyan |
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | Expression Home XP-2100, XP-2105, XP-3100, XP-3105, XP-4100, XP-4105, WorkForce WF-2850DWF, WF-2835DWF, WF-2830DWF, WF-2810DWF |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink volume | 2.4 ml |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | C13T03U24010 |
| Country of origin | United Kingdom |
| Package width | 113 mm |
| Package depth | 26 mm |
| Package height | 145 mm |
| Package weight | 37 g |
| Package type | Blister |
| Products per pallet | 3400 pc(s) |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Master (outer) case width | 102 mm |
| Master (outer) case length | 260 mm |
| Master (outer) case height | 146 mm |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 373 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946670232 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Products per pallet (UK) | 3400 pc(s) |
| Products per pallet layer | 340 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 340 pc(s) |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
Product Information
| Brand | Epson |
| Type | Ink |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
