- 3 box drawers for filing and storage
- Mobile pedestal with 3 drawers
- Fits under your desk, or can be used independently
- Finish: White
- Mobile unit on castors
- Dimensions: W404 x D500 x H690mm
- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland & Republic of Ireland please call us for details
<
>
Jemini 3 Drawer Under Desk Pedestal 404x500x690mm White KF78664
7 Stock Available
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Material | Wood |
| Dimensions (WxDxH) | 404x500x690mm |
| Country of Origin | Turkey |
| For Use With | All Desking Ranges |
| Drawer Style | Bow Handles |
| Filing Drawer | Yes |
| Number Of Drawers | 3 Drawer |
| Pedestal Colour | White |
| Manufacturer | TC Group |
| Made To Order | No |
| Lockable | Yes |
| Height | 690mm |
| Style | Free Standing |
| Standards | BS:527-2-2002 / BS:12521:2009 |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Width | 404mm |
| Weight | 25.3kg |
Product Information
| Brand | Jemini |
| Type | Pedestals |
Description
Offering a convenient and flexible place to store documents, papers and stationery, this white mobile pedestal fits under your desk, or can be used independently to suit your needs. The pedestal features 3 box drawers and measures W404 x D500 x H690mm.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
