- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland & Republic of Ireland please call us for details
- Dimensions: W380 x D470 x H615mm
- Steel under-desk pedestal
- Finish: Black
- 3 drawers
<
>
Jemini Contract 3 Drawer Mobile Desk Pedestal 380x470x615 Black KF90689
2 Stock Available
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Material | Steel |
| Country of Origin | Turkey |
| Dimensions (WxDxH) | 380x470x615mm |
| For Use With | All Desking Ranges |
| Drawer Style | Flush Front |
| Filing Drawer | Yes |
| Pedestal Colour | Black |
| Number Of Drawers | 3 Drawer |
| Manufacturer | VOW |
| Lockable | Yes |
| Height | Under Desk |
| Weight | 20.9kg |
| Width | 380mm |
| Style | Mobile Pedestal |
| Standards | BS:527-2-2002 / BS:12521:2009 |
| Warranty | 5 Year Warranty |
Product Information
| Brand | Jemini |
| Type | Pedestals |
Description
This under-desk pedestal has three drawers and is lockable.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
