Product Details
General Information
| Colour | White |
| Electric Or Manual | Manual |
| Country of Origin | China |
| Dimensions (WxDxH) | 2514x65x1890mm |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Manufacturer | ACCO Brands |
| Weight | 8.6kg |
| Screen Size | 2400x1813mm |
| Warranty | 1 Year Guarantee |
Product Information
| Brand | Nobo |
| Type | Projection Screen |
Sustainability
Description
The brilliant matt white surface provides a sharp, detailed image that can be easily viewed by everyone in the audience. The screen can be easily retracted into its housing to protect from damage or to hide away when not in use. With optional extension brackets the screen can be mounted over a whiteboard or tilted towards the audience.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
