- Original HP Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.
- Depend on Original HP Toner Cartridges designed specifically for your Samsung
- printer.
- Toner cartridge
<
>
Samsung MLT-D203S (SU907A) Black Toner Cartridge
Also Consider
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | ProXpress M3320, 3310, M3820, M4020, M3370, M3870, M4070 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 3000 pages |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | SU907A |
| Country of origin | China |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Width | 269 mm |
| Depth | 351 mm |
| Height | 152 mm |
| Package width | 351 mm |
| Package depth | 269 mm |
| Package height | 152 mm |
| Package weight | 1.55 kg |
| Package type | Box |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 5.4 |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 191628482719 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | Toner cartridge |
Product Information
| Brand | Samsung |
| Type | Toner |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
