- Mobile pedestal with two drawers
- Use under desk or independently
- Includes 1xbox drawer and 1xfoolscap file drawer
- Colour: Oak
- Mounted on four castors for mobility
- Dimensions (WxDxH): 434x580x525mm
- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland, please call us for details
<
>
5 Star Modara 18mm Mobile 2 Drawer Pedestal 434x580x525mm Nova Oak KF73517
129 Stock Available
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | Oak |
| Material | Wood |
| Dimensions (WxDxH) | 434x580x525mm |
| Dimensions | 434x580x525mm |
| For Use With | Jemini Desk |
| Drawer Style | Bow Handles |
| Pedestal Colour | Oak |
| Number Of Drawers | 2 Drawer |
| Height | Under Desk Pedestal |
| Lockable | Yes |
| Manufacturer | VOW |
| Width | 434mm |
| Weight | 19.2kg |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Standards | BS:527-2-2002 / BS:12521:2009 |
| Style | Mobile Pedestal |
Product Information
| Brand | Serrion |
| Type | Pedestals |
Description
This 5 Star 2 Drawer Mobile Pedestal fits under desks or can be used independently. The pedestal features 1 filing drawer suitable for use with both foolscap and A4 suspension filing, and 1 shallow drawer for stationery and other accessories. This pedestal is mobile on castors and comes in stylish Nova Oak. The pedestal measures W434xD580xH525mm.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
