- Mobile pedestal with three drawers
- Use under desk or independently
- Includes 3 x box drawers
- Dimensions (WxDxH): 434x580x525mm
- Finish: White
- Mounted on four castors for mobility
- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland & Republic of Ireland please call us for details
<
>
5 Star 3 Drawer Mobile Pedestal 434x580x525mm White KF79826
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Material | Wood |
| Dimensions (WxDxH) | 434x580x525mm |
| Drawer Style | Bow Handles |
| Pedestal Colour | White |
| Number Of Drawers | 3 Drawer |
| Manufacturer | VOW |
| Height | Under Desk Pedestal |
| Lockable | Yes |
| Standards | BS:527-2-2002 / BS:12521:2009 |
| Style | Mobile Pedestal |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Width | 434mm |
| Weight | 20.1kg |
Product Information
| Brand | Serrion |
| Type | Pedestals |
Description
This 5 Star 3 Drawer Mobile Pedestal fits under desks or can be used independently. The pedestal features 3 shallow drawers for files, stationery and other office supplies. This pedestal is mobile on castors and comes in white. The pedestal measures 434x580x525mm.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
