- Original HP 415X High Yield Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- HP 415 toner cartridges work with: HP LaserJet Enterprise M455, M480; HP LaserJet Pro M479
- 1 Magenta (~6,000 pages)
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
- Reliable printing you can trust
- Ideal for producing professional-quality colour prints at high speeds your HP printer or MFP was built for, while helping protect against fraud.
- Depend on Original HP 415X High Yield Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
- Toner cartridge; Recycling guide
<
>
HP 415X Original LaserJet Toner Cartridge High Yield Magenta W2033X
216 Stock Available
Also Consider
Product Details
General Information
| Colour | Magenta |
| Type | Original |
| Printing colours | Magenta |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 415 toner cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 6000 pages |
| Colour toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| OEM code | W2033X |
| Country of origin | Japan |
| HP segment | Small medium business |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 32.5 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 363 mm |
| Depth | 109 mm |
| Height | 123 mm |
| Weight | 650 g |
| Package width | 363 mm |
| Package depth | 109 mm |
| Package height | 123 mm |
| Package weight | 900 g |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 5 |
| Print technology | Laser printing |
| Maximum number of stacking cartons | 32 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 21 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 168 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Products per pallet | 168 pc(s) |
| Pallet gross width | 113.3 cm |
| Pallet gross length | 78 cm |
| Pallet gross height | 110 cm |
| Pallet gross weight | 171.7 kg |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 192018046412 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | Toner cartridge; Recycling guide |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
